Nauczyciel OZE

" ... Bardzo profesjonalnie zorganizowane praktyki zawodowe w ramach projektu unijnego dla nauczycieli OZE. Mieliśmy możliwość szczegółowego zapoznania się z pracą biogazowni w Boleszynie, przeprowadzeniem analiz chemicznych i rozważaniem aspektów ekonomicznych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej iz zagospodarowaniem odpadów pofermentacyjnych w biogazowni.

W firmie NIBE - BIAWAR w Białymstoku doskonałe wykłady i pokaz sprzętu uwzględniające zasady projektowania,  dobór urządzeń i instalacji do pomp ciepła i kolektorów słonecznych.

Szczególne podziękowania dla  Biura Projektu za doskonałe logistyczne zorganizowanie pobytu i praktyki w Boleszynie i w Białymstoku."

 

- A.Gajewski (Nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim)

 

" Jako nauczyciel przedmiotów zawodowych uczących w kierunku Technik Energetyk, posiadam wiedzę teoretyczną odnośnie tematów związanych z OZE, zależało mi na praktycznym podejściu do tych tematów i z tą myślą wziąłem udział w projekcie.

Projekt spełnił moje oczekiwania pod względem:

-  profesjonalnej i życzliwej kadry opiekunów obiektów technicznych jak: biogazowni, instalacji solarnej i wiatrowej,

- możliwości dyskusji ze specjalistami i kolegami po fachu odnośnie rozwoju i promowania OZE, 

- praktycznego podejścia do tematów OZE,

- bardzo dobrych warunków noclegowych,

Zachęcam wszystkich do udziału w projekcie."

 

- Ł.Kemski (Nauczyciel z Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie)

 

" ... bardzo dziękuję za umożliwienie wzięcia udziału w praktykach OZE. Program praktyk był bardzo ciekawy i urozmaicony, stworzono nam  wspaniałe warunki nie tylko do nauki, ale również do wypoczynku: basen, sauna, grota solna w hotelu, zwiedzanie górskiego odcinka rzeki Wel, świetne warunki mieszkaniowe, smaczne posiłki.

Zapoznaliśmy sie biogazownią i organizacją pracy na niej, zwiedziliśmy elektrownie wodna, zapoznaliśmy się z instalacją fotowoltaniczną i solarną, obejrzeliśmy instalacje pomp ciepła i farmę wiatrową. Dzięki tym praktykom wzbogaciliśmy i ugruntowaliśmy nasza wiedzę w zakresie OZE , nawiązaliśmy kontakty z innymi nauczycielami zajmującymi się energetyką odnawialną i... odpoczęliśmy."

 

- M.Kapuścińska (Nauczyciel z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach)

" ... Cieszę się, że mogłam wziąć udział w praktykach zawodowych.

Dobre miejsce, dobra organizacja. Grupa bardzo szybko zżyła się ze sobą, razem pracowaliśmy, uczyliśmy się i wypoczywaliśmy.

Mieliśmy okazję poznać różne technologie, urządzenia z zakresu OZE, ludzi, którzy tym zajmują się codziennie. Będzie to wykorzystane w naszej pracy z młodzieżą.

Uważam, że organizacja praktyk w małych grupach jest strzałem w dziesiątkę, można efektywniej wykorzystać czas pracy.

Spodziewałam się, że otrzymamy więcej dokumentacji technicznej (planów, rysunków technicznych obiektów, schematów technologicznych, opisów technicznych, instrukcji) związanej z obiektami,które poznawaliśmy, do późniejszego wykorzystania w szkole w pracy z uczniami."

- J.Zdrzyłowska (Nauczyciel z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach)

"... Uważam, że organizator praktyk zapewnił uczestnikom projektu bardzo dobre warunki zakwaterowania. Program praktyk został ułożony tak aby zapoznać się z różnymi odnawialnymi źródłami energii. Mała grupa uczestników gwarantowała komfortowe warunki zapoznawania się z obiektami oraz umożliwiała wzajemną współpracę i wymianę doświadczeń. Dla mnie jako osoby mieszkającej na południu Polski dodatkową atrakcją była lokalizacja praktyk na Pojezierzu Brodnickim co umożliwiło mi zrealizowanie w wolnym czasie po zajęciach kilku interesujących wycieczek krajoznawczych (Brodnica, Nowe Miasto Lubawskie, jeziora Bachotek i Forbin)."

- G.Gruszka (Nauczyciel z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach)

 

"... Brałam udział w Praktykach w wakacje - 31 lipca 2013 rozpoczęła się moja przygoda w doborowym towarzystwie - koleżanek i kolegi. Jestem pod wrażeniem urokliwego miejsca i ciekawie przeprowadzonych Praktyk. Dowiedziałam się mnóstwo ciekawostek o OZE  - rozwinęłam swoją wiedzę i umiejętności. Dziś mogę powiedzieć, że wiem więcej niż Ci, których tam nie było. Wiem, że jestem profesjonalnym nauczycielem OZE (to nie żart - mam dowód w postaci certyfikatu). Pozdrawiam organizatorów i całą czwartą grupę, z którą naprawdę przeżyłam świetne wakacje."

- A.Zielonka z Zespołu Szkół nr.1 w Liskowie